WSPÓŁPRACA

PROPOZYCJE PRAC REFERENCJE BRANŻOWE MENU
POMYSŁY WZORNICZE WYTYCZNE PRAC PORT FOLIO
AUTORSKIE SYSTEMY IT TECHNOLOGIE I MATERIAŁY
 

Rozwój Państwa oferty i działań sprzedażowych

 

Poniższe przykłady to Prace do szybkiego zastosowania w działalności Państwa firmy. Mają one opracowane metody wykonania i posiadają aktualizowaną dokumentację projektową. Pomysły w pracach zawierają przewagi konkurencyjne pozwalające na rozwój nowych produktów, ofert a także zupełnie nowych działalności gospodarczych. Prace przeznaczone są do jednorazowej sprzedaży z przekazaniem praw własnościowych i praw zależnych dających pełną swobodę w użytkowaniu.

Każda z Prac rozwinięta jest w tematach:
- głównej konstrukcji, materiałach, technologii produkcji i działania
- funkcjonalności i innowacji
- trendów wzorniczych i estetyki wizualnej
- ergonomii
- ekonomii i ekologii wykorzystania zasobów naturalnych
- propozycji działań biznesowych i marketingowych związanych z produktami
- wygody i użyteczności dla osób w III wieku

 

01. OPRAWY OŚWIETLENIOWE WEWNĘTRZNE TECHNICZNE I DEKORACYJNE
Oprawy przeznaczone do produkcji seryjnej lub krótkich indywidualnych zamówień, przystosowane do energooszczędnych źródeł światła o dodatkowych elementach innowacyjnych - nowe wartości dodane.
02. DEKORACJE DRZWI WEJŚCIOWYCH I WEWNĘTRZNYCH
Pomysły zawierają dekoracje i system zdobienia przez- frezowanie CNC, malowanie, szklenie, dodatki dekoracyjne
03. ŚWIECZNIKI Z DEKORACYJNYMI EFEKTAMI ŚWIETLNYMI
Proste, estetyczne, łączące w sobie odwieczną grę światła i cienia. Nowa odsłona świeczników nawiązująca do trendów w wyposażeniu i aranżacji wnętrz. Możliwe wersje do oświetlenia i dekoracji terenów rekreacyjnych, ogrodowych, przydomowych.
04. WZORY KOSTKI BRUKOWEJ - EKONOMICZNE OKŁADZINY DROGOWE
Nowa estetyka przestrzeni i płaszczyzn drogowych, ciągów pieszych, placów ...
05. TOREBKI DAMSKIE DLA RÓŻNYCH GRUP WIEKOWYCH KOBIET
Z materiałów tekstylnych, skór ekologicznych, zestawów dodatków kaletniczych i dekoracyjnych. Pomysły torebek dostosowują się  do zmieniających się potrzeb użytkowników - to ich główna zaleta i walor ułatwiający mobilność i wszechstronność zastosowań. Dodatkowe poszerzenie stylu torebek na dodatki - portfele, saszetki, futerały, paski, teczki ...
06. OGRODZENIA STALOWE, DREWNIANE, BETONOWE O KONSTRUKCJI MIESZANEJ I KOMPOZYTOWEJ
Ogrodzenia stalowe w technice spawania, wycinania kształtowego - praca na podstawowych wyrobach hutniczych.
Ogrodzenia drewniane w technice frezowania i wycinania kształtowego
Ogrodzenia betonowe w technice betonu wibroprasowanego, łupanego, architektonicznego
Oryginalne elementy dekoracyjne.
07. ARANŻACJE TERENÓW, TRAS REKREACYJNYCH I TURYSTYCZNYCH
Narzędzie do aktywizacji terenów i szlaków turystycznych w różnych regionach kraju. Estetyka, funkcjonalność i ascetyczna forma rozwiązań konstrukcyjnych idealnie wpisuje się w krajobrazy i naturę - współgra z nią i tworzy jedną spójną całość. Produkty na bazie betonu i drewna.
08.1. TECHNICZNE KONSTRUKCJE RUROWE
Obudowy rurowe dla urządzeń do prac w terenie. Optymalizacja wykorzystania urządzeń w terenie, podniesienie ich walorów mobilności: transport, przemieszczanie, posadowienie, przemieszczanie za postępującą pracą, wygoda, ergonomia, wydajność, wielofunkcyjność ... Wszystkie propozycje z wykorzystaniem technologii gięcia, spawania i obróbki profili zamkniętych.

08.2. MEBLOWE KONSTRUKCJE RUROWE

Konstrukcje rurowe będące głównym elementem konstrukcyjnym i nośnym mebli - siedziska, stoliki ...
09. KONSTRUKCJE PRZYSTANKÓW PASAŻERSKICH
Rozwiązania konstrukcji przystanków w centrach miast jak i na peryferiach i terenach wiejskich. Prezentujemy różne zastosowania materiałów  włącznie z pozyskanymi na drodze recyklingu. Projekty uwzględniają ważny aspekt "użytkowania" przystanków jakim jest wandalizm a także możliwość szybkiego sprzątania i utrzymania higieny tych miejsc.
10.1. KONSTRUKCJE ROWERÓW
Projekty wizji konstrukcji i stylizacji rowerów miejskich, rekreacyjnych i specjalistycznych. Projekty cechują się zwartą konstrukcją, ukierunkowaną na ograniczenie obsługi do niezbędnego minimum, tworzą nowe wartości użytkowe i styl na ulicach ...

10.2. DEKORACJE ROWERÓW
Opracowanie oznakowania - malowania ram rowerowych i detali wyposażenia rowerów, kolorystyka, grafika dekoracyjna, oznakowanie zestawów rowerowych markami towarowymi

11. KONSTRUKCJE ROLET I BRAM
To zestaw koncepcji konstrukcyjnych związanych z zamykaniem - zasłanianiem otworów okiennych i bram garażowych. Opracowane pomysły pozwalają kreować nowe trendy w branży. Rynek rolet i bram to wspaniała przestrzeń do innowacji. Praca ta jest inspiracją dla działów konstrukcyjnych producentów rolet i bram, by mogli rozwijać nowe produkty. Staną się one elementem przetargowym podczas rozmów i negocjacji z Klientami. Główną zaletą pomysłów jest fakt, iż firma może dzięki nim zawalczyć o rynki bardziej luksusowe, gdzie ważnym elementem jest współpraca, opinia i rekomendacja ambitnych architektów oraz otwartość na niecodzienne wyzwania inwestorów.
12. OPAKOWANIA Z TWORZYW DLA PRODUKTÓW CHEMII GOSPODARCZEJ I KOSMETYKÓW
Propozycja unikatowych wzorów opakowań szklanych lub z tworzyw sztucznych dedykowanych do chemii gospodarczej. To narzędzie odświeżenia aktualnych linii produktów lub wyróżnik dla nowych. Charakter wzorów i ich forma pozwala uwypuklić innowacyjny charakter dodatków i receptur oraz nadać nowy wyróżniający wizerunek na tle konkurencji. Projekty - pomysły przez naturalność kształtów a zarazem ich bezpostaciową linię budzą skojarzenia produktów niecodziennych, nowych ale powiązanych ściśle z naturą.
13. FELGI I KOŁPAKI SAMOCHODOWE
Zestaw pomysłów na nowe wzory i konstrukcje felg samochodowych wykonywanych w technice odlewania niskociśnieniowego z lekkich stopów aluminium. W ramach zestawu są wyodrębnione grupy pomysłów ukierunkowane stylistycznie na wybrane i ściśle określone grupy Klientów co daje firmie możliwość bycia liderem i twórcą nowych rynków zbytu. Pozostała część pomysłów dotyczy rynków zbytu na które aktualnie ukierunkowani są producenci wnosząc nową stylistykę i oryginalność. Nadanie nowego wizerunku współczesnym pojazdom nawiązuje do poczucia zadowolenia, dumy, prestiżu a także dobrej zabawy podnoszącej atrakcyjność poruszania się w miejskich dżunglach lub na bezdrożach. Prace uzewnętrzniają te i wiele innych funkcji co powoduje, iż są skutecznym narzędzie w budowaniu nowej niestandardowej oferty dla producentów felg aluminiowych.

Pomysły po przetworzeniu mogą zostać wykorzystanie rozwoju oferty producentów kołpaków z tworzyw sztucznych oraz tłoczonych z blach aluminiowych.
14. WYROBY ARTYSTYCZNE I DEKORACYJNE ZE SZKŁA
Praca obejmująca serię prac wzorniczych ukierunkowanych na wyroby w technologii ręcznego wykonywania wyrobów ze szkła. To niepowtarzalne, wykwintne a jednocześnie nowoczesne formy flakonów, dzbanków, pater, tac, półmisków, wazonów oraz form dekoracyjnych.
15. WANNY ASYMETRYCZNE, PROSTOKĄTNE, WOLNOSTOJĄCE I PRZYŚCIENNE, BRODZIKI
Nowe kształty, nowe użyteczne funkcje, nowa ergonomia i doznania.
16. PIĘKNE KONSTRUKCJE STALOWE
Narzędzie do tworzenia konkurencyjnej oferty dla klientów:
- realizujących nowe inwestycje w postaci nowych siedzib - hale magazynowe i produkcyjne
  wraz z kompleksami biurowymi i sprzedażowymi
- realizujących inwestycje wraz z wykonaniem i montażem konstrukcji
  jako element wykończenia estetycznego i niepowtarzalnej formy miejsc
  reprezentacyjnych
- już obsługiwanych w przeszłości jako swoista forma ponowienia kontaktu
  i rozwinięcie ich głównej inwestycji o nowe zlecenia: na ogrodzenia, zadaszenia,
  małą architekturę z metalu, wykończenia wnętrz biurowych ...

Nowa wizualna odsłona konstrukcji stalowych - ukazanie ich piękna, ascetyczności i przestrzennego zapisu sił na współpracujących elementach.
Studium Innowacyjne zawiera zestaw rozwiązań wizualnych w formie rysunków różnych elementów konstrukcji stalowych, np. wiązań elementów pionowych, poziomych, filarów,
elementów dekoracyjnych, detali, łączników, wsporników.
To zestaw innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych o wysokich walorach przestrzennych i estetycznych mogących uatrakcyjnić lub całkowicie zmienić charakter i wizerunek nowo wznoszonych lub remontowanych konstrukcji: hal, dworców kolejowych i autobusowych, rewitalizowanych budynków poprzemysłowych i ich adaptacji na biura, mieszkania ( lofty ).

Głównym zadaniem tej pracy jest służenie jako źródło pomysłów i inspiracji podczas prac projektowania elementów lub całych konstrukcji o wysokiej estetyce:
- różnego typu zadaszenia - przy wejściach, wyprowadzone przed elewację
- przykrycia przestrzenne reprezentacyjnych podjazdów przy firmach
- przeszklone fasady
- wykończenie części biurowej przy magazynach firm
- wejścia reprezentacyjne, hole, recepcje, antresole, pomosty, podesty, balkony,
  tarasy, schody,
- dekoracje i elementy konstrukcji w formie wykończenia wnętrz
Praca za swój punkt wyjścia bierze analizę wizualną budowanych aktualnie hal, magazynów, centrów handlowych, siedzib firm zintegrowanych z halami magazynowymi i produkcyjnymi. Nasza Praca tworzy w Państwa firmie wartości dodane dla wymagających i odważnych klientów.
Swoim klientom dajecie z jednej strony sprawdzone rozwiązania i technologie do części magazynowej, produkcyjnej, a z drugiej dzięki naszej pracy niepowtarzalne i budujące wizerunek stalowe dekoracje i elementy konstrukcji dla części biurowych i reprezentacyjnych. Inspirujemy projektantów do łączenia standardowych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych z nową stylistyką, tworząc trudne do skopiowania i porównania rozwiązania estetyczne i ekonomiczne.
Innowacyjne podejście tworzy wizerunek i prestiż, a także dobrą prasę fachową na temat nowych rozwiązań w Państwa realizacjach. Niestandardowe podejście do stylistyki konstrukcji stalowych jest przewagą konkurencyjną wychodząca poza standardy branży. To szczególnie cenne narzędzie dla firm budujących konstrukcje stalowe, hale przemysłowe biurowe i handlowe oraz dla firm świadczących specjalistyczne budowlane usługi ślusarskie.

Praca jest także impulsem rozwojowym dla centrów serwisowych dystrybutorów stali. Na podstawie pracy te firmy mogą stworzyć zawansowane oferty na rynki budowlane - nowe profile i systemy konstrukcyjne.
17. STUDIUM WZORNICZE - Estetyka dyskretna budynków i instalacji przemysłowych - na zadane istniejące obiekty lub projektowane inwestycje.
18. FRONTY, LINIE KSZTAŁTOWE, BRYŁY POJAZDÓW  SZYNOWYCH I SAMOCHODOWYCH
Pociągi pasażerskie, tramwaje, autobusy, auta dostawcze i specjalistyczne - nowe linie estetyczne wyróżniające markę firmy producenta.
19. OKŁADZINY ŚCIENNE Z DREWNA, DREWNA KLEJONEGO I SUROWCÓW DREWNOPODOBNYCH
Nowe kierunki na inwestycje i rozwój oferty produktowej dla producentów stolarki drzwiowej i okiennej z drewna, elementów wyposażenia, mebli. Nowe wzory produktów na park maszyn do obróbki drewna CNC. Propozycje systemów montażowych.

 

STUDIA I OPRACOWANIA WZORNICZE DLA SZEREGU BRANŻ:

- elementy wyposażenia wnętrz

- sprzęt agd

- materiały wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne

- miejska mała architektura, meble betonowe, fontanny

- wyroby polimerobetonowe i betonowe wibroprasowane i odlewane

- dekoracje elewacj systemów ociepleniowych i tynków dla domów prywatnych, bloków mieszkalnych,
  budynków firm i instytucji

- torby, plecaki, walizki, futerały, pokrowce

- stolarka okienna i drzwiowa

- grzejniki c.o. termogrzejniki - pokojowe, łazienkowe, dekoracyjne

- meble: biurowe, stoły gabinetowe, konferencyjne

- meble do mieszkańfotele, krzesła, taborety, pufy, stoły, regały, szafy, wersalki, łóżka, fronty meblowe

- meble ogrodowe-tarasowe

- mała architektura ogrodowa

- oświetlenie LED: parkowe i uliczne, budynkowe i około budynkowe, meblowe

- okładziny podłogowe

- ceramika łazienkowa

- armatura wod-kan

- podzespoły i układy elektroniczne - estetyka dyskretna

- biżuteria tematyczna - ślubna, podarunkowa, modowa, dla mężczyzn

- moda- rajstopy

- materiały papiernicze - szkolne i biurowe - oznakowanie, dekoracje

- wyposażenie centrów handlowych - mała architektura, siedziska, prezentery, info-kioski

- profile z pcv i aluminium

- bryły i linie nadwozi aut osobowych i dostawczych, autobusów, tramwajów, pojazdów kolejowych

- rowery, ramy rowerowe - linie tematyczne, zestawy wyposażenia

- ogrodzenia, kraty, balustrady, elementy dekoracyjne, mała architektura ze stali

- obuwie damskie i męskie

- znicze, lampiony

- kratki wentylacyjne
 

OPRACOWANIA MODOWE

To rozwiązania projektowe posiadające przewagi konkurencyjne i pozwalające na rozwój nowych kolekcji, produktów oraz ofert:

Stroje damskie - sukienki, garsonki, spodnie, bluzki
Torebki damskie
Obuwie damskie wizytowe
Nowe wzory strojów kąpielowych damskich

Nowe linie, nowa estetyka, efekty wizualne - podniesienie atrakcyjności wizualnej strojów rekreacyjnych i wyczynowych - sportowych.

OPRACOWANIA WZORNICZE Z SMOED - System Modelowania Obiektów Ergonomii Dłoni

- uchwyty narzędzi ręcznych

- gałki, klamki, uchwyty i pochwyty

- miotły, szczotki

- naręczne obudowy urządzeń elektronicznych - pomiarowych

- obudowy urządzeń mobilnych - tablety, smartfony, telefony, radiotelefony, powerbanki

- wyroby z ceramiki i porcelitu - kubki, filiżanki, zastawa stołowa

- opakowania z papieru i tworzyw sztucznych

 

FAKTURY, DESENIE I TŁA

Podniesienie estetyki, wizualnego i dotykowego odbioru oraz ergonomii produktów i ich detali konstrukcyjnych. Nowe, kuszące i oryginalne dekory do ponoszenia atrakcyjności wizualnej i fakturowej produktów użytkowych, tkanin, firan, tapet, wykładzin a także wyrobów papierniczych i poligraficznych - druki kalendarzy, folderów, katalogów, albumów, czasopism, papierów i tektur opakowaniowych.

Ważnym zastosowaniem faktur jest ich umiejętne ich stosowanie pod kątem estetycznym i funkcjonalnym
obudowach wyrobów z tworzyw sztucznych - sprzęt AGD, RTV, elektronarzędzia, tablety, smartfony,, narzędzia ręczne itp. Nadawanie dekoracyjnych i ergonomicznych faktur ułatwia precyzyjne i bezpieczne chwytanie, manipulowanie i obsługę.

 
ZESTAWY KOLORYSTYCZNE

Praca obejmuje tematykę budowania wizualnej przewagi konkurencyjnej produktów wyposażenia wnętrz, oznakowania i identyfikacji obudów maszyn i urządzeń, Systemy Identyfikacji Marek firm, przemysłowych, drogowych, handlowych i mieszkaniowych inwestycji budowlanych - elewacje, konstrukcje, detale i wnętrza.

Zestawy to starannie dobrane kolory zestawione tak, aby przez zakodowane w nich uczucia, emocje skojarzenia oraz podobieństwa i kontrasty, nasycenia, delikatność, zwiewność, dostojność i powagę tworzyć niepowtarzalne klimaty, charakter otoczenia i wyróżnik Państwa produktów.

Praca ma na celu wspomaganie współpracujących z Państwa firmą projektantów, architektów, dekoratorów, rzemieślników i kooperantów. Dodatkowo Zestawy Kolorystyczne są ciekawą propozycją jako wyposażenie miejsc sprzedaży działów handlowych hurtowni i specjalistycznych sklepów detalicznych jako materiał inspirujący klientów do podejmowania decyzji co do zestawień i układów kolorystycznych kupowanych towarów.

Zestawy Kolorystyczne są pomocą dla działów projektów i sprzedaży u producentów, dystrybutorów:
- farb, tynków, lakierów i bejc
- tapet
- wykładzin
- ceramiki łazienkowej, glazury i terakoty
- materiałów wykończeniowych i oklein meblowych
- materiałów tapicerskich
- tkanin
- producentów sprzętu AGD i innych dóbr trwałego użytku.

Wszystkie zestawy opisane w systemie PANTONE, CMYK lub RAL

 

 

 


W sytuacji gdy Państwa potrzeby wykraczają poza zamieszczone w niniejszym zestawieniu Pomysły prosimy o kontakt i przesłanie swoich wymagań oraz życzeń
Po zadeklarowanym czasie prześlemy bez zobowiązań nasze
wstępne wnioski, pomysły i propozycje etapów prac.


Przykładowe kierunki poszukiwań nowych rozwiązań, w których możemy pomóc:

Pomysły na nowe produkty ukierunkowane na zadaną technologię produkcji, zestawy materiałów,
na odpady i surowce z recyklingu.

Analiza Wzorniczo-Innowacyjna nakierowana na nowe opracowanie innowacji i nowych linii
wzorniczych dla aktualnych produktów - rozwinięcie, uproszczenie, nadanie nowych funkcji ...

Techniki rozwiązywania problemów technicznych i biznesowych - BLUE-PLANET:

• nowe konstrukcje, nowe funkcje i nowe zastosowania aktualnych produktów
na aktualne i nowe rynki

• zastosowania nowych technologii produkcji i nowych materiałów

• nowe kierunki dla prac badawczych i rozwojowych nad nowymi ofertami i produktami

• strategia pozyskania źródeł finansowania dla nowych działań rozwojowych aktualnych produktów

rozwój estetyki wizualnej produktów-  kontra wizualna dla konkurencji branżowej - opracowanie
  nowych wyróżników firmy

poprawa ergonomii użytkownika lub w całym cyklu życia produktu

 

 

Kontakt: tel. 501-371-808, biuro@inspiracjebiznesowe.pl


 

POWRÓT DO GÓRY